Logo webu zdravé recepty.cz
Zajímá mě, co jím...

Cheesecake Jin a Jang

  Fotografie receptu Cheesecake Jin a Jang
Autor receptu: flybee
Doba přípravy surovin: 30 minut
Doba vaření: 45 minut
Ingredience:
  • Na korpus:
  • 1 hrnek celozrnné mouky
  • 125 g ghí (nebo obyčejného másla)
  • 4 pol. lžíce palmového cukru (nebo třtinového)
  • 1 vejce
  • 1/2 balíčku prášku do pečiva
  • Na náplň:
  • 2 kostky nízkotučného tvarohu
  • 500 ml mandlového mléka
  • 3 lžíce mandlového oleje (nebo rostlinného)
  • 1 sáček vanilkového pudinku
  • 4 pol. lžíce palmového cukru
  • Poleva:
  • 70 g bílé čokolády
  • 70 g hořké čokolády
  • 100 g másla
  • 4 lžíce horké vody
Postup přípravy: Z prosáté mouky, prášku do pečiva, másla, cukru a vejce vypracujeme vláčné těsto. Necháme chvilku odpočinout.

Mezitím si připravíme náplň. Ve vyšší misce smícháme teplé mandlové mléko s palmovým cukrem, aby se pěkně rozpustil. Přimícháme puding a důkladně vyšleháme. Směs přilijeme k utřenému tvarohu s vejcem a olejem a mixérem vytvoříme hladký tvarohový krém.

Těsto namačkáme do dortové formy (průměru 26 cm) a uděláme vyšší okraje (kvůli polevě). Vylijeme tvarohovou náplní a pečeme v troubě 45 minut při 170 stupních.

Po vyjmutí z trouby necháme koláč chladnout a připravíme si polevu. Čokoládu a tuk (50 g) rozpustíme ve vodní lázni a přidáme 2 lžíce horké vody. Čokoládovou polevu dobře rozmícháme. Poleva zhoustne a ztmavne.Ozdobíme polovinu a stejný postup opakujeme pro jiný druh čokolády.

Cheesecake necháme minimálně 2 hodiny chladnout v lednici.
 
Nápad na vylepšení / tip: Do tvarohové náplně používám méně cukru, protože světlá čokoláda je velmi sladká a jako poleva chuť tvarohu hezky doplňuje. Kdo má rád hodně sladké, nemusí cukrem šetřit a klidně ještě 1-2 lžíce přidat.

Označit jako oblíbený

Označit si recept jako svůj oblíbený můžete až po přihlášení.

Hodnocení receptu


Chuť
Cena
Obtížnost
Hodnotili 3 uživatelé

Fotografie


Fotografie receptu Cheesecake Jin a Jang

Fotografie receptu Cheesecake Jin a Jang




Hodnocení a diskuse k receptu



Hodnocení

Chuť
Cena
Obtížnost
11.12.2011 - Dita
Ježiši to vypadá nádherně. Nemohla bych se k vám nastěhovat. Mňam.
11.12.2011 - Lucka
Vypadá opravdu hezky, jen se zeptám, to takto pěkně rozprostřete tu polevu jen lžící nebo máte nějaký fígl, aby to vytvořilo to jin a jang?
11.12.2011 - flybee
Patlala jsem to lžící, ale šlo to docela dobře. Ještě jsem třetinu mouky nahradila pohankovou a mělo to hodně dobrou chuť. Alespoň už mi doma nevylízávají jen tvaroh, ale jedí i to těsto :)





Přidat komentář / hodnocení


Pokud jste recept zkoušeli uvařit, ohodnoťte jej prosím příslušným počtem hvězdiček a připojte svůj slovní komentář.

Komentářů k receptu můžete přidávat neomezeně, hodnotit stejný recept můžete v jednom měsíci pouze jednou.

Hodnocení a komentáře můžete přidávat jen jako přihlášený uživatel.

Přihlásit se nebo zaregistrovat se můžete zde.
Podpořte nás   Autorská práva a kopírování www.zdravapotravina.cz   |   www.emulgatory.cz   |   www.chemievjidle.cz   |   www.zdraverecepty.cz © 2010 - info@zdravapotravina.cz
Podporuje nás kreslíř a ilustrátor Mirek Vostrý